Hakkımızda

Hikayemiz

Saygan Tasarım&Patent 2013 yılında, Ebru Saygan tarafından Antalya’da kuruldu. Saygan Patent ve Saygan Tasarım olmak üzere iki ayrı koldan faaliyetlerine devam ediyor.

Kurucusu Ebru Saygan, İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Marka ve Patent Vekilliği sınavlarını başarıyla geçerek Marka ve Patent Vekili unvanını almaya hak kazandı. Kendi şirketi olan Saygan Patent’i kurmadan önce özel bir şirkette uzun yıllar birçok farklı firmanın tescil başvurularını ve takiplerini yaptı. Müvekkillerine ve işlerine gösterdiği özen sayesinde sadık müşteriler ve oldukça değerli deneyimler edinerek Saygan Patent’i güven veren temeller üzerine inşa etti.

Saygan Patent, genç aynı zamanda deneyimli ve markanızla eş zamanlı büyümeyi hedefleyen bir şirket.

Ne Yapıyoruz?

Marka, patent ve tasarım tescili, emeklerinizle kendi fikirleriniz üzerine inşa ettiğiniz işletmenizin, ürettiğiniz ürünün veya verdiğiniz hizmetin size ait olduğunu belgelemek, kullanım haklarının tamamen ve sadece size ait olmasını sağlamak ve sürdürmektir.

Gördüğünüz gibi işimiz aslında tamamen sizin hakkınızda. Saygan Patent olarak bu hikayedeki rolümüz sizinle stratejik ortak olarak, emeklerinizi korumak, haklarınızı size kazandırmak ve belgelendirmek ve bu hakların sizde kalması için gerekli işlemleri yaparak korunmanızı sürdürmek.

Fikri Mülkiyetleriniz Emin Ellerde

Fikri mülkiyetlerin korunması konusu oldukça hassas bir konu. Bu nedenle yaptığımız işte en önem verdiğimiz konu müvekkillerimizin bize olan güveni. Bu güven, müvekkillerimizin Saygan Patent’in hizmetlerini tavsiye etmesini ve sağlam adımlarla ilerlememizi sağlıyor. Tescil işlemleri sırasında veya sonrasında herhangi bir sorunla (itiraz, ret, mahkeme gibi) karşılaşma oranı %5’tir. Saygan Patent olarak temsil ettiğimiz bütün başvurular bu %5’e dahilmiş gibi titizlikle ve detaylara dikkat ederek çalışır, hizmet kalitesinden asla ödün vermeyiz.

Biz fikri mülkiyetlerin, öncelikle şirket ekonomilerinin sonrasında da ulusal ekonomimizin büyümesi ve gelişmesi için temel bir araç olduğunu düşünüyoruz ve bu yolda yanınızda olmaktan mutluluk duyacağız.

Start typing and press Enter to search